Неділя, 19.05.2024, 02:22
Вітаю Вас Гість

Головна » 2020 » Квітень » 29 » Тиждень безпеки дорожнього руху в Кременчуцькому ліцеї №25 «Гуманітарний колегіум»
16:13
Тиждень безпеки дорожнього руху в Кременчуцькому ліцеї №25 «Гуманітарний колегіум»


          Життя – це найдорожчий скарб. Та не завжди ми  розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти : майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
        Навчання правилам дорожнього руху-це життєва необхідність, а, значить, різні заходи по ПДР завжди актуальні в навчальних закладах.
        Тому традиційно в Кременчуцькому ліцеї №25 «Гуманітарний колегіум» проводяться тижні безпеки дорожнього руху, метою яких є формування навичок безпечної поведінки на дорогах, адаптації підлітків до транспортного середовища, профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.       
        В рамках тижня проводяться  тематичні уроки та бесіди. з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів, рухливі  та сюжетно-рольові  ігри, моделювання проблемних ситуацій на дорозі, конкурси дитячих  малюнків, вікторини. Свій запал та знання несуть учням і учасники агітбригади «Юні інспектори руху».
  
      Найбільше задоволення отримують учні від живого спілкування з представниками патрульної поліції, які в  цікавій ігровій формі знайомлять  дітей із правила дорожнього руху. А практичні заняття в Автомістечку  парку Миру- це відпрацювання справжніх навиків водія.
  

  
       Тому ще в початковій школі діти заучують і виконують ряд правил дорожнього руху.
 
Правила дорожнього руху,
яких  дитина повинна дотримуватися неухильно:
⦁    тротуаром потрібно йти як можна далі від проїжджої частини;
⦁    перед тим як перейти вулицю, потрібно зупинитися біля проїжджої частини, потім подивитися наліво і направо, а потім знову швидко наліво;
⦁    починати переходити вулицю дозволено тільки коли загориться зелене світло світлофора;
⦁    переходити дорогу потрібно в безпечних місцях: біля світлофора і на переході, позначеному «зеброю» або, принаймні, на перехресті – тут водії машин уважніші;
⦁    не можна кидатися в транспортний потік стрімголов.
        Але вся робота з дітьми щодо виховання у них навичок безпечної поведінки на вулицях міста має відбуватися у тісній взаємодії з батьками, оскільки сім'я є найважливішою сферою, що визначає розвиток особистості дитини. Значущість сімейного виховання полягає в тому, що воно здійснюється постійно, починається з народження дитини і будується на основі близьких емоційних контактів між батьками і дітьми.
Недарма В.О. Сухомлинський сказав: «Могутня духовна сила виховання закладена в тому, що діти вчаться дивитися на світ очима своїх батьків. Тільки у спільній діяльності батьки краще пізнають своїх дітей, стають ближчими». Тому педагогам і працівникам  патрульної служби необхідно зробити батьків своїми союзниками у вихованні у дитини свідомої  безпечної поведінки на вулицях міста.
На замітку батькам
         Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорити з дитиною. Навіть якщо ви будете проводжати і зустрічати маленького пішохода зі школи, питання безпечного дорожнього руху мусить постійно бути під вашим пильним контролем.
          Варто відзначити, що дитина в усьому бере приклад із батьків, в тому числі й «законам доріг». Ви можете починати вчити правила дорожнього руху для дітей ще з дошкільного віку, моделюючи різні дорожні ситуації з використанням іграшок-машинок, а також під час катання на дитячому електромобілі або велосипеді.
         Дорога й  транспорт приховують у собі безліч небезпек для дитини, тому батьки повинні розповідати малюкам про правильну поведінку на проїжджій частині та в транспорті, познайомити дошкільнят з основними дорожніми знаками.
        Отже, робота по навчанню дітей правилам  дорожнього руху - робота не одного дня, це процес тривалий. Для того, щоб вона принесла результати, необхідно проводити її систематично, у тісному контакті  батьків, вчителів, працівників поліції. І лише завдяки спільній діяльності ми навчимо дітей безпечній поведінці в навколишньому світі заради збереження їх життя і здоров'я.
                                                
                                                 Педагог – організатор Симоненко Є.О.
     

Переглядів: 30 | Додав: moderator
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Корисні посилання
Національна дитяча гаряча лінія Національна гарча лінія
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Всего ответов: 156
Друзі сайту
Статистика

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0